Wyszukiwarka Google

Witamy na naszym blogu!
15
Wrzesień 2014

Trwają prace nad nową funkcją Grafu Wiedzy od Google

Możliwościami jakie oferuje Graf Wiedzy możemy cieszyć się od ponad roku. Wtedy to Google udostępniło polskim internautom system inteligentnego wyszukiwania informacji, polegający na prezentowaniu wyników na stronie przy liście odpowiedzi. Jak podał niemiecki bloger Florian Kiersch, trwają prace nad wzbogaceniem grafu o nową funkcję – linię czasu.

Polski Graf Wiedzy ujrzał światło dzienne w połowie maja 2013 roku. Od tego czasu internauci z naszego kraju mogą korzystać z systemu inteligentnego wyszukiwania. Mechanizm ten pozwala uzyskać treści od razu po zadaniu zapytania, bez przechodzenia do dalszych stron. Przykładowo jeśli interesują nas dane o znanym aktorze, po wpisaniu jego imienia i nazwiska w wyszukiwarce po prawej stronie otrzymamy odpowiedź zawierającą podstawowe informacje na temat interesującej nas osoby.

Pomysł nad którym pracuje Google wydaje się niezwykle atrakcyjny szczególnie dla uczniów, studentów i miłośników historii. Mimo, że linia czasu już działa, Google dopieszcza projekt by oficjalnie pokazać go światu nie prędzej niż za trzy miesiące.

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>