Wyszukiwarka Google

Witamy na naszym blogu!
12
Wrzesień 2014

Google Moja Firma szansą na łatwiejsze dotarcie firm do internauty

W czerwcu tego roku Google udostępniło nową funkcję dla firm prowadzących swoje profile w serwisie Google+. Moja Firma, bo taką nazwę nosi usługa, ma za zadanie stworzenie przyjaznego wizerunku przedsiębiorstwa w usługach giganta z Mountain View pozwalającego na lepsze dotarcie do klientów. Narzędzie jest w pełni darmowe.

Google Moja Firma skupia w sobie szereg funkcji, które mają za zadanie zbudowanie dobrego wizerunku firmy w Internecie. Cel ten realizowany jest przez następujące możliwości:

  • umożliwienie klientowi łatwiejszego kontaktu poprzez aktualizacje informacji o firmie w wyszukiwarce Google, Mapach Google i Google+
  • dodanie wysokiej jakości zdjęć obrazujących firmę
  • zamieszczenie ciekawych wpisów w Google+ pozwalających na utrzymanie kontaktu z klientem
  • poznawanie i odpowiadanie na bieżąco na komentarze i opinie o firmie zamieszczane w Internecie
  • sprawdzanie sposobów w jaki użytkownicy znajdują firmę dzięki statystykom i integracji z AdWords Express

Powyższe informacje można skondensować w kilku punktach. Pierwszym z nich będzie widoczność firmy w wyszukiwarkach, drugi dotyczy łatwego dostępu do potrzebnych informacji o firmie odnośnie lokalizacji, godzin otwarcia, kontaktu, ostatni mówi o budowaniu relacji z klientami. Według Google właśnie te funkcje pozwolą na budowanie pozytywnego wizerunku firmy w Internecie.

Dostęp do Google Moja Firma mają nie tylko nowe firmy, ale również użytkownicy Miejsc Google dla Firm i Panelu Google+.

Udostępnij
No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>