Pozycjonowanie stron

Witamy na naszym blogu!
06
Luty 2015

Zmiany w algorytmie Google

Zmiany w algorytmie Google

Google to wyszukiwarka, która cały czas się zmienia. Dzięki zmianom algorytmu, które określane są zwykle nazwami zwierząt, wyszukiwarka eliminuje z wyników wyszukiwania te strony, które są pozycjonowane w sposób niezgodny z wytycznymi dla webmasterów. Zmiany następują nawet 500 – 600 razy w ciągu roku. Oznacza to, że działanie algorytmu jest dopasowywane około raz na półtora dnia.
Od 2011 roku Google wprowadziło 83 poważne zmiany algorytmu.
Zmiany algorytmu wyszukiwania sprawiają, że w wynikach pojawiają się te witryny, które niosą dla internautów więcej wartości. Ich pojawienie się powoduje duże zamieszanie wśród właścicieli strony i poważne przetasowania w wynikach.

Co robić, by nie spaść

Metody, które jeszcze kilka miesięcy temu były uważane za nieszkodliwe dla strony, dziś są uznawane jako spam. Dotyczy to na przykład dodawania strony do katalogów lub stron pressel pages.
Jeśli chcesz, by Twoja strona była wysoko w wynikach wyszukiwania, musisz wiedzieć, co może wpłynąć na obniżenie lub podwyższenie jej pozycji. Google ciągle ulepsza wyszukiwarkę, dlatego Ty powinieneś monitorować zmiany i sprawić, że przełożą się one na lepsze działanie Twojej strony.
Monitoruj linki przychodzące do Twojej witryny. Google aktualnie nie jest w stanie sprawdzić tego, czy linki do Twoich stron z witryn ze spamem są umieszczane przez Ciebie, czy przez Twoją konkurencję. Jeśli zauważysz nieprawidłowe linkowanie, użyj narzędzia Disavow Tool.
Możesz w prosty sposób sprawdzić, czy pozycja strony spadła w wyniku aktualizacji algorytmu. Sprawdź jej statystyki w Google Analytics lub w innym narzędziu i zobacz, czy pokrywają się z datami wprowadzenia zmian.


Kliknij aby pobrać PDF

Podsumowanie
Zmiany algorytmu Google wpływają na wahania pozycji w wynikach wyszukiwania. Najczęściej tracą na tym strony, które są pozycjonowane metodami ilościowymi, a nie jakościowymi. Jeśli chcesz spać spokojnie, dbaj o jakość treści na stronie i często ją aktualizuj. Dzięki temu skorzystasz przy następnej aktualizacji.

Udostępnij
No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>